План роботи Центру на 2025 рік
З березня цього року в ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» розпочав свою роботу навчально-практичний центр за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва».
Основними напрямами роботи :
- Надання освітніх послуг
- Впровадження в освітній процес новітніх виробничих технологій
- Співробітництво з виробничими підприємствами, організаціями, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, Надання виробничих послуг.





Для проведення уроків теоретичного навчання обладнано окремий кабінет. На уроках здобувачі освіти отримують теоретичні знання з циклу предметів загальнопрофесійної та професійно-теоретичної підготовок. Саме цей процес взаємодії викладача та учнів, спрямований на засвоєння останніми певних теоретичних знань та інтелектуальних вмінь, які необхідні для здійснення майбутньої професійної трудової діяльності.

Кабінет обладнаний всім необхідним: сучасними меблями, інтерактивною панеллю Promethean, якамає вбудовані мікро- програми для миттєвого доступу – функціональна Біла дошка, Таймер, Анотації та інші, програмне забезпечення для створення та проведення інтерактивних уроків. Підтримує всі відомі освітні програми, хмарні платформи, віртуальні лабораторії та інше.
Окремо створено простір для викладача з комплексом навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення, матеріалами для моніторингу якості навчання.
В класі практичного навчання обладнано робочі місця для проведення лабораторно-практичних робіт з предметів професійно-теоретичної підготовки та уроків виробничого навчання.







Всі робочі місця оснащені комплектами інструментів, приладами, зразками для відпрацювання здобувачами освіти навичок практичної роботи, виконання регулювання машин, а також проведення монтажно-демонтажних робіт.
У сучасних ринкових умовах розвитку економіки на передній план виходить задача формування у здобувачів освіти професійної компетентності, яка окрім професіоналізму та технічної підготовленості включає такі якості особистості, як самостійність, спроможність приймати відповідальні рішення, професійну мобільність.
Важливе завдання професійної підготовки – наблизити навчання до реального виробництва, щоб підготувати здобувачів до самостійного трудового життя, швидкої адаптації в реальних виробничих умовах, жорсткої конкуренції на ринку праці.
Крім того, в зоні практичного навчання розміщено й діючий трактор YTO ELG1754, призначений для вивчення здобувачами освіти конструкції сучасних моделей тракторів, їх вузлів, систем і агрегатів.
На вулиці під накриттям обладнана зона технічного обслуговування та оглядовий майданчик, де розміщена вся необхідна навчальна техніка та обладнання.


До відкриття навчально-практичного центру долучилися керівники громад Конотопського району, представники Ради стейкхолдерів– керівники аграрних підприємств.
Загалом на створення Навчально-практичного центру було витрачено 10,2 млн гривень. З них 7,140 млн гривень виділено з державного бюджету на придбання навчальної техніки, 1,560 млн гривень – кошти, зароблені закладом освіти, інші 1,5 млн гривень виділені Попівською громадою.
Спільними зусиллями розбудовуємо наш заклад, державу та йдемо до Перемоги!