ЗНО. Місія — зберегти нерви: золоті поради від Світлани Ройз
Десять способів порятунку від стресу
З’ясуйте, що саме Вас тривожить та зачіпає за живе.
Психологи стверджують : проблема витягнута з підсвідомості, – вже наполовину вирішена, для цього зовсім не обов’язково іти до психоаналітика. Розкажіть про те, що вас турбує близький людині. Це особливий психологічний прийом : проаналізувавши свою проблему вголос, ви доберетесь до кореня своїх проблем і знайдете вихід із ситуації.
Не вдавайте із себе бідну ягничку.
Перше, що рекомендують зробити психологи, коли в черговий раз захочеться розвинути з дріб’язкової проблеми маленьку трагедію, слід знайти людину, якій живеться набагато гірше, і допомогти їй.
Сплануйте свій день.
Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу. Упоратись з перевантаженнями елементарно : розпишіть свої дії, розподіливши за ступенем важливості, і виконуйте свій план
Не згущуйте хмари.
Люди, що схильні до стресових реакцій, будь яку проблему розвивають до масштабів всесвітньої катастрофи . насправді жахливі обставини в нашому житті трапляються нечасто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, які ви не в змозі вирішити.
Навчіться керувати своїми емоціями.
Наш мозок викидає гормони стресу на будь-які подразники, що загрожують нашому спокою. При цьому йому байдуже реальні вони чи вигадані. Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющить очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть в сторони, уявляючи, як в них входить енергія. Складіть їх одна на іншу в ділянці пупка. Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, збагатити мозок киснем і заспокоїтись.
Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удається впоратися з хвилюванням.
Наприклад, купіть собі що-небудь у подарунок. При чому робити це треба заради себе, скільки заради свого мозку. Ваша сіра речовина теж має потребу в подяці за відмінно виконану роботу.
Усміхайтесь, навіть якщо вам не дуже хочеться.
Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи лімфоцити крові. У відповідь на посмішку організм продукуватиме бажані гормони радості.
Робіть фізичні вправи не менше 30 хв. на день
Замість того, щоб відлежуватись у ліжку, бігайте. За ствердженням лікарів , найантистресовіші види спорту – біг та спортивне ходіння. По-перше активні рухи не дають нагромаджуватися, по-друге відволікають від негативних думок. Стежте за пульсом, його оптимальна частота розраховується так : 180 мінус ваш вік.
Використовуйте агресивну енергію в мирних цілях.
Візьміть на озброєння японський спосіб боротьби зі стресами. Коли японець роздратований, він щосили б’є опудало свого шефа. Якщо у вас під рукою немає ляльки, напишіть лайливий лист, спаліть його, розірвіть на шматки
Вживайте вітамін Е
Він підвищує імунітет та стійкість до стресу. До речі, цей вітамін у натуральному вигляді міститься в картоплі, сої, кукурудзі, моркви, ожині і волоських горіхах.
10 перешкод між Вами і прекрасним життям
1. Незавершені справи. Звільніться від минулого, визначивши і привівши до ладу незавершені справи. Доведіть до кінця все, що ви почали: проект, дієту, конфлікт, узяте на себе зобов’язання – виконавши це, доручивши іншій людині або просто відмовившись від нього.
2. Ігнорування. Сьогодні – це результат тих «сьогодні», які були до нього. Добре прожите сьогодні цілком природно породжує чудове майбутнє. Збережіть долар сьогодні, і у вас буде більше грошей завтра. З’їжте на 500 калорій менше сьогодні, і ви втратите у вазі завтра. Тільки те, що ви робите сьогодні, впливає на ваше майбутнє.
3. Відсутність пріоритетів. Ніколи не займайтеся тим, що ви хочете, в той момент, коли ви хочете цього найбільше. Якщо ви просто реагуєте на найближчу річ, яка потрапила у поле вашої уваги, ви ніколи не будете мати достатньо часу для того, що дійсно важливо. Не розподіляйте ваш час за вашими пріоритетами. Розподіляйте ваші пріоритети за вашим часом.
4. Самообман. Брехня самому собі – це найбільш згубна форма неповаги до себе. Подумайте над випадками, коли ви бували нечесними з собою і як це можна виправити. «Я ніколи не буду більше прикидатися, що не має значення те, що я кладу в свій рот.» «Я не буду більше прикидатися, що перевитрата бюджету це нормально.»
5. Догождати людям. Якщо ви завжди говорите «так», навіть коли хочете сказати «ні», ви будете нещасні, втрачаючи контроль над своїм часом і енергією, заради будь-якої людини, який попросив вас про щось. Звільніть себе, навчившись відстоювати свої кордони.
6. Виток енергії. Щоденні кризи і проблеми не повинні призводити до витоків вашої енергії. Нехай ваше життя йде за вашим розкладом. Зробіть усвідомлений вибір: спрощувати свої завдання, організовувати своє оточення і своє життя для підтримки того способу життя, який ви хочете вести.
7. Скарги замість питань. Ви отримаєте стільки, скільки ви просите. Скарга – це пасивна позиція, не активна. Вирішіть усвідомлено давати зрозуміти людям, що ви хочете, просячи їх, але не скаржачись.
8. Недостатні резерви. Без підтримуючих вас резервів, ви будете приймати рішення, засновані на недоліку … грошей, часу, енергії. І це приведе вас до помилок і втрати сприятливих можливостей. Систематично виключайте зі свого життя якісь речі до тих пір, поки не будете мати добрий запас часу і грошей, і потім починайте з цього становища.
9. Приховування недоліків. Нехай ваші недоліки допоможуть вам бути більш чесними. Інформуйте людей: «Я нетерплячий, будь ласка, дайте мені знати, якщо я пропущу щось, що вам незрозуміло.» «Я не дуже добре зберігаю секрети; будь ласка, не розповідайте мені те, що я можу розповісти іншим.»
10. Бажання замість планування. ПОЧНІТЬ! Робіть що-небудь! Якщо ви просто сидите «бажаючи», щоб щось сталося само собою, ви навряд чи цього дочекаєтеся. Створіть план і перетворіть його на дії.
Сім правил успіху
Перше правило успіху. Ваше життя стане краще лише тоді, коли ви самі станете краще. Якщо ви хочете мати кращу дружину, будьте кращим чоловіком. Якщо ви хочете мати кращих дітей, то проявіть себе найкращим батьком, якщо хочете мати кращих співробітників, станьте кращим шефом. Коротше, якщо ви хочете змінити своє життя в будь-якому аспекті, то починайте з самого себе. Ваше життя стане краще лише тоді і лише в тому випадку, якщо ви самі станете краще.
Друге правило успіху. Неважливо, звідки ви стартували. Важливо, куди ви прямуєте. Минуле вже минуло, і безповоротно. Може бути, на вашому «особовому рахунку» накопичилося безліч дурниць, ви втратили багато часу і грошей. Все це слід приймати до уваги лише в тому випадку, якщо ви чогось навчилися на зазначених помилках. І зовсім не важливо, звідки ви почали рух. Важливо, куди ви прямуєте, а вибір мети залежить тільки і виключно від вас.
Третє правило успіху. У будь-якій ситуації вам є сенс відповісти на новий виклик. Такий підхід окупається. Зрозуміло, починати завжди важко. Але чи відомо вам, завдяки чому люди розвиваються? Це залежить від того, наскільки вони відкриті для нових випробувань і готові піти на обміркований і прорахований ризик. Процвітаючі люди вміють розвиватися самі та розвивати інших, вони стають все краще і краще, повністю готові до випробувань, невдач і навчання.
Четверте правило успіху. Ви взмозі навчитися всьому, що необхідно для досягнення ваших цілей. Ви здатні стати кращим керівником, менеджером, інженером, техніком, батьком, чоловіком, дружиною або кухарем. Ви можете освоїти іноземні мови і оволодіти будь-якими іншими уміннями. Просто вчіться всьому, що наблизить вас до бажаної мети.
П’яте правило успіху. Ви самі встановлюєте межі власної свободи. Знаючи про всі можливості, ви приймаєте певні рішення і відкриті альтернативним підходам. А тому важливо, щоб ви розвивали в собі здатність змінювати точку зору і робити вибір серед багатьох можливих варіантів. Ви вільні лише в тому випадку, якщо маєте в своєму розпорядженні можливість вибору. При відсутності альтернатив ви позбавлені волі. Тоді ваші дії будуть повністю обумовлені зовнішньою ситуацією.
Шосте правило успіху. Всі труднощі несуть в собі рівний їм за розмірами потенціал вирішення виниклих ускладнень. З будь-якої ситуації можна знайти вихід. А вирішення найсерйозніших проблем дає вам безцінний досвід і знання, які допоможуть вам досягти успіху в майбутньому. Всі благополучні та процвітаючі люди переконалися на власній шкурі, що проблеми – це цінний досвід. Якщо ви стикаєтеся з проблемами, то трактуйте їх як важливий урок, що веде до кращого майбутнього.
Сьоме правило успіху. Ви самі встановлюєте справжні межі того, ким ви є або що робите. Це правило – найважливіше з усіх. У той момент, коли ви зрозумієте його, для вас стануть доступними досягнення, що перевершують все, чого ви домагалися раніше у своєму житті. Ототожнюючи себе з індивідуальністю лідера, ви додасте собі додаткову впевненість, знайдете повагу і гордість. Ви можете стати всім, що нині ховається всередині вас.