На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», наказу міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню корона вірусу COVID-19» у всіх закладах професійної (професійно-технічної) освіти області призупинено освітній процес на  період з 12.03.2020 до 03.04.2020.

На період карантину необхідно забезпечити виконання робочих навчальних планів та програм, освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу з використання технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами, та у виняткових випадках шляхом ущільнення графіку освітнього процесу, а також виконання працівниками закладів освіти іншої роботи (організаційно-педагогічної, методичної тощо).

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 № 1/9-154 рекомендовано розробити заходи щодо забезпечення проведення під час карантину навчальних занять за допомогою дистанційних технологій.

Згідно з Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 № 466 «Про затвердження Положення про дистанційне навчання», дистанційне навчання реалізується шляхом застосування дистанційної форми як окремої форми навчання та використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання в різних формах.

При застосуванні дистанційної форми, як окремої форми навчання необхідно чітко дотримуватися вимог вищезазначеного Положення.

Акцентуємо увагу, що при організації дистанційного навчання педагогічні працівники закладу повинні мати документальне підтвердження про підвищення кваліфікації за тематикою дистанційного навчання (не менше  108 академічних годин).

При використанні технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання в різних формах відсутня необхідність  переведення здобувачів освіти на дистанційну форму здобуття освіти.

Використання технологій дистанційного навчання здійснюється при визначенні закладом П(ПТ)О переліку предметів чи тем навчальних програм, видів навчальних занять, що здійснюються за технологіями дистанційного навчання.

Для забезпечення технологій дистанційного навчання здобувачів освіти заклад може створювати власні веб-ресурси або використовувати інші веб-ресурси, що підлягають перевірці в цьому закладі. З цією метою в НМЦ ПТО у Сумській області постійно діє Школа розвитку ІТ-компетентності, в рамках якої проводиться навчання педагогічних працівників щодо розроблення та використання веб-ресурсів (https://nmcpto.sumy.ua/?page_id=11880).

Також допускаються застосування інших форм та методів відпрацювання навчального часу, що не суперечить нормативно-правовим актам з питань організації освітнього процесу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Усі зміни в організації освітнього процесу повинні бути розглянуті та затверджені в установленому порядку.

Дистанційна робота для вчителів – Любомира Мандзій

Заступниця Міністра освіти і науки Lubomyra Mandziy розповідає про організацію роботи педагогів у період карантину, а також відповідає на запитання педагогів.Серед запитань, на які Любомира Мандзій надасть відповіді:▪Як організувати дистанційну роботу вчителів?▪Як виплачуватиметься зарплата педагогам?▪Чи правомірні перевірки присутності вчителів у школах?#ЗагальнаСередняОсвіта

Опубліковано Міністерство освіти і науки України Четвер, 19 березня 2020 р.

Дистанційне навчання у закладах профосвіти – Петро Коржевський

Заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський розповідає про особливості дистанційного навчання у закладах профосвіти під час карантину.Серед запитань, на які глядачі отримають відповідь:▪️ чи мають викладачі та майстри виробничого навчання щодня відвідувати заклад?▪️ як оплачувати працю педагогів?▪️ чи можуть викладачі йти у відпустку чи лікарняний?▪️ що робити з виробничою практикою та кваліфікаційною атестацією студентів?Також ви можете залишити своє запитання в коментарях.#Профосвіта

Опубліковано Міністерство освіти і науки України Понеділок, 23 березня 2020 р.

ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ВІД 26 БЕРЕЗНЯ 2020 Р.№ 1/9-177 “ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ НА ПЕРІОД КАРАНТИН”

https://www.facebook.com/UAMON/videos/651663008997944/